Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Zayıflama Tedavisi

Kişilerin normal kilolarında kalmaları sadece daha genç ve güzel görünmek için değil sağlıklı yaşamak için de gerekli. Zayıflama tedavisi, fazla kilo sorunu yaşayan kişilere tıbbi çözümler sunuyor. Duodenal switch, mide balonu, mide bantlama (mide kelepçesi-lap band), mide by-passı, sleeve gastrektomi gibi yöntemlerle gerçekleştirilen zayıflama tedavisi ile dinç bir görünüme kavuşabilir, özgüveninizi güçlendirebilir, sağlıklı bir hayata “merhaba” diyebilirsiniz.

Mide kelepçesi denilen mide bantlama yöntemi, obezite ile mücadele eden hastalarda tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntemde amaç mide hacmini küçülterek alınan yiyecek miktarını azaltmak, böylece kilo almayı önlemektir. Duodenal switch yönteminde ise midenin bir kısmı çıkartılarak küçültülür. Bu sayede hastanın bir seferde alabileceği besin miktarı azaltılmış olur. Zayıflama tedavisinde en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan mide balonunda ise hastanın midesine bir balon yerleştirilerek tokluk hissi uyandırılır. Mide balonu özellikle ciddi bir ameliyat geçirecek obezite hastalarının kısa sürede kilo vereleri için uygulanan bir yöntemdir. Kontrollü kilo kaybetme seçenekleri arasında en rahat uygulanan yöntemlerden biridir. Sleeve Gastrektomi adı verilen tüp mide yöntemi ise, zayıflama tedavisinde yaşanan son gelişmelerden biridir. Bu yöntemde, muz şeklini andıran daha küçük bir mide oluşturularak hastanın daha az besin alarak kilo kaybetmesi amaçlanır. Hızlı yapılabilmesi ve hastada daha az incinmeye neden olması açısından tercih edilen Sleeve Gastrektomi (Tüp mide) yöntemi giderek daha fazla cerrah tarafından tavsiye edilmektedir.

Zayıflama tedavisi, hem cerrahi operasyonlar hem de müdahale sonrası takviye tedavileri içermektedir. Sağlıklı zayıflamak için en önemli şart bir hekim gözetiminde yapılmasıdır.

Duodenal Anahtar

Duodenal Anahtar.Sleeve gastrectomy is a relatively new surgical procedure in ob...

Sleeve Gastrektomi

Sleeve Gastrektomi.Sleeve gastrektomi yöntemi, çağımızın en büyük sağlık sorunla...

Mide Kelepçesi

Mide Kelepçesi.Çağımızın en önemli sağlık sorunlardan biri olan obezite hastalığ...

Mide Balonu

Mide Balonu.Aşırı şişmanlık rahatsızlığının tedavisinde diyet ve egzersizler yet...

Mide Bypass Ameliyatı

Mide Bypass Ameliyatı.Mide bypass ameliyatı bütün dünyada obeziteyi yenmek için ...