Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Vampir Yüz Gerdirme

Herkes güzel, daha genç görünümlü bir cilt istiyor. Ancak eğer bıçak altına yatmaktan korkuyorsanız ya da kimyasal dolu Botox tedavilerini tercih etmek istemiyorsanız, kırışıklıksız bir cilde ulaşmak için belki de ünlüler tarafından kullanılan en yeni ve en popüler güzellik tedavisini deneyebilirsiniz. Evet, tüm yaşlanma korkularınızı ortadan kaldırmayı vadeden ve cerrahi kozmetik işlemi olmayan yeni bir marka ismi olan Vampir Yüz Gerdirme'den bahsediyoruz.

Vampir Yüz Gerdirme nedir?

Ayrıca Selphyl olarak da bilinen bu cerrahi olmayan işlem, dolgu enjeksiyonlarına benziyor ancak suni kimyasallar kullanmıyor. Bu prosedürde, hastanın kanından küçük bir miktar koldan alınıyor, kendi zengin trombositiyle karışması için bükülüyor ve daha sonra kırışıklıklardan etkilenen yüz alanlarına enjekte ediliyor.

Gerçekten işe yarıyor mu?

Tedavinin, cilde gücünü, esnekliğini ve dolgunluğunu veren yeni kan hücreleri ve kolajen gelişimini artırdığı bildirilmiştir. Ciltteki çizgileri azaltmanın yanı sıra, aynı zamanda çevresel zararlardan etkilenmiş cildi yeniler ve onarır, örneğin güneş ışınları veya sigara içme nedeniyle zarar görmüş cilt için iyi bir yöntemdir. İnce, sulu bir sıvı olduğundan ve anestezik bir krem uyguladıktan sonra yapıldığından (dolayısıyla acısız olduğundan), kan karışımı enjeksiyonlar hiçbir morarmaya neden olmaz. Kişinin kendi kanının kullanılmasından dolayı, alerjik reaksiyon şansı yoktur. En fazla, işlemin yan etkileri, enjekte alanların etrafında kırmızılık oluşması olabilir. Dahası, sonuçlar anında görülür ve bir iki yıl sürebilir.

Sakıncaları

Diğer kozmetik prosedürlerinde olduğu gibi, bu güzellik tedavisi çok pahalı. Tek şırınga için maliyeti 1,400 TL civarında ve bu, herkesin yaptıramayacağı bir fiyat. Vampir Yüz Gerdirme'nin sonuçlarını görmek için birkaç hafta beklemek gerekiyor. Sonucun daha verimli olduğu geleneksel dolgularla karşılaştırılabilir olmadığından, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Ayrıca yüz gerdirmenin yapılabilmesi için, kişinin kan akışından fazla kan alma gibi sağlık riskleri nedeniyle, bu işlem tüm yüzde kullanılamıyor.

Ve bu işlem, düşük kan trombosit sayısı olan kişiler için tavsiye edilmez.

Vampir yüz gerdirmeye yeminli ünlüler

Yavaş yavaş tüm dünyada popüler olan Vampir Yüz Gerdirme, ünlüler arasında da çok moda. 36 yaşındaki İngiliz oyuncu Anna Friel ve 40 yaşındaki Avustralyalı şarkıcı Dannii Minogue, daha genç bir görünüm için düzenli olarak bu işlemi yaptırıyor.