Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Saunada daha fazla kalori yakın

Eğer daha fazla kalori yakmak istiyorsanız, sauna kullanmayı deneyin.Bu,tüm zamanların en kolay kilo verme stratejilerinden biri olabilir!

Tüm yapmanız gereken arkanıza yaslanıp rahatlamak ve vücudunuzun da rahatlamasına izin vermek. Fakat otururken yaktığınız kalorilere oranla, bir sauna ne kadar kalori yakmanıza yardımcı olabilir?

Fitnessblender.com'a göre, sauna sırasında yakılabilecek kalorileri hesaplamak için aşağıdaki denklemi kullanabilirsiniz:

Yakılan kalori = 30 dakika oturarak yakılan kalori miktarı (vücut ağırlığınıza özgü) x 1.5 (muhtemelen x 2)

Bu örneği ele alalım:

84 kilogram ağırlığındaki sağlıklı bir erkek, 30 dakika oturarak yaklaşık 42 kalori yakar. Bu erkeğin saunada otururken yaktığı kaloriyi hesaplamak için, bir tahmin elde etmek için sadece kalori sayısını bir buçukla, sonra da ikiyle çarpın. Bu durumda, birey 63-84 kalori arasında yakabilir.

Peki, kilo verme programınız başarısını kanıtladığında, neden saunaya giderek kendinizi ödüllendirmeyesiniz ki? Bu sizi motive etmekle kalmayacak, aynı zamanda hedefinizdeki kiloya düşündüğünüzden daha çabuk da ulaşabileceksiniz!