Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Saç Ekimi

Saç ekimi ile saçlarınızın güçlü ve sağlıklı haline kavuşması mümkün. Saç dökülmesi pek çok kişi için büyük bir moral bozukluğu olmakta, hatta psikolojik rahatsızlıklara yol açmaktadır. Daha genç ve sağlıklı bir görünüş için canlı saçlara sahip olmak birçok kişi tarafından arzu edilmektedir. Daha çok “saç ekimi” olarak bilinen saç kaybı tedavisi ile ensede bulunan güçlü saç kökleri alınarak saç kaybının yaşandığı bölgelere naklediliyor. Uzmanlık isteyen bu cerrahi müdahale ile saçlarınızı eski sağlıklı günlerine kavuşturabilirsiniz.

Ciddi bir cerrahi bir müdahale olan saç ekimi, saç kaybı tedavisinde en çok uygulanan yöntemdir. Tepe ve alındaki birden fazla saç kökünün oluşturduğu doğal saç demeti anlamına gelen foliküler üniteler testosteron hormonuna duyarlı olduğu için zaman içerisinde dökülebilir. Ancak ense bölgesindeki saç kökleri testosterona duyarlı değildir ve dökülmez. Saç ekimi adı verilen tedavi ile burada yer alan güçlü saç kökleri alınarak, saç kaybının görüldüğü bölgelere yerleştirilir. Bu işlem sırasında hastaya lokal anestezi uygulanır. Böyle hasta rahat ederken, hafif bir sızıdan başka bir rahatsızlık hissetmez.

Saç ekimi, saçın doğal görünümüne kavuşması için belli estetik kriterlere göre yapılmalıdır. Bu açıdan hastanın doğal saç çizgisi, saç sıklığı gibi konulara uzmanlar büyük önem vermektedirler. Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak büyük ölçüde, cerrahın foniküler ünite dağılımı konusunda üç boyutlu mikroskoplar ile titizlikle yapacağı hesaplamalara bağlıdır. Bu açıdan 6 ila 8 saat arasında süren ve lokal anestezi içeren bu cerrahi müdahalenin, son teknolojik gelişmelerin kullanıldığı tedavi merkezlerinde uzman ekipler tarafından gerçekleştirilmesi çok önemlidir.

Yara izi üzerine saç ekimi

Yara izi üzerine saç ekimi.Strip, açık olmayan, iyileşmiş yara izlerini kapatmay...

Kadınlar için saç ekimi

Kadınlar için saç ekimi.Hormonsal rahatsızlıklara ya da çevre faktörlerine bağlı...

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu)

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu).Saç ekimi teknikleri arasında en çok tercih ...

FUT (Foliküler Ünite Transferi)

FUT (Foliküler Ünite Transferi).Foliküler Ünite Nedir?Saç köklerinin, enseden ik...