Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Parlak bukleler için hindistan cevizi yağı kullanın

Kıvırcık saçlar için en iyi ilaç burnumuzun dibinde: Hindistan cevizi yağı.

Kıvırcık saçlarınız elektriklendiğinde, asice darmadağınık olduğunda, o ipeksi yumuşacık saçları olanları kıskanıyor musunuz? Aslında, umut var. Kıvırcık saçlar düz saçlardan daha fazla özen ve dikkat gerektirir ama günün sonunda, tüm bunlara değmelidir; parlak, doğal bukleler iyi görünebilir veya düzgünce yapılırsa ölü ve dümdüz saç uçlarından bile iyi görünebilir.

Saçtaki dalga, saçın nemini ve yağ bileşenini kaybettiğinin bir göstergesidir.Bunun birçok nedeni olabilir; kuru hava, kimyasal ilaçlar, saçı fazla kurutma, güneşe çok fazla maruz kalma, vücuda alınan su ve besin eksikliği, hatta stres. Hızlı bir çözüm, saç serumu kullanmak olabilir ancak serum saçı sadece kaplar ve uzun süreli kullanımda işe yaramaz. Ama hayır, sağlıklı ve nemli saçlar için uzun kullanımlı ürünlere binlerce lira harcamak zorunda değilsiniz.

Hiçbir yan etkisi bulunmayan, kimyasal içermeyen ve pahalı olmayan en iyi cevap burnumuzun dibinde: Hindistan cevizi yağı. Mineral yağlardan farklı olarak Hindistan cevizi yağı, saç gövdesine nüfuz eder ve saçta doğal bir nem olarak yerini alır. Bir aurveda doktoru olan Dr. Sureshkumar şöyle diyor: "Kafa derisi ve saçlar için Hindistan cevizi yağının faydalarından eski ayurvedada da bahsedilmiştir. Ayrıca soğutma etkisi de vardır."

Saçınıza sıcak bir yağ masajı yapın ve en azından bir saat bekletin.Ardından yumuşak bir şampuanla yıkayın fakat kurutma makinesiyle kurutmayın.Ek bir ipucu olarak da, kurumadan önce geniş dişli bir tarak ile saçınızı taramanız olacaktır.

Hindistan cevizi sütü de iyi bir alternatif fakat yine de biraz daha fazla çaba ister.Hindistan cevizini blenderda ezin. Buna limon suyu ekleyin ve buzdolabında soğutun.Bir süre sonra, üstünde bir krem tabakası oluşacaktır. Bunu saçınıza uygulayın ve sıcak bir havluyu başınıza sarın. Bir saat sonra şampuan ile yıkayınız. Bu karışımın, bukleleri rahatlattığı ve daha yönetilebilir hale getirdiği bile söylenir. Bu tedavilerden herhangi birini haftada bir uygulayın ve kıvırcıksız, sağlıklı saçlara sahip olacağınızdan emin olun.