Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Parlak bir cilt için hindistan cevizi suyu için

Donuk, cansız bir cildiniz mi var? Cilt doku çoğunlukla kalıtsaldır ancak geliştirmek için yapabileceğiniz birçok şey vardır.

Diyetin etkisi güzellik bakımı konusunda ciddi bir şekilde göz ardı edilmektedir. Meyve ve meyve suyu tüketiminin cilt için iyi olduğu söylenirken, yağlı ve masala bakımından zengin besinlerden kaçınmak en iyisi. Portakal suyunun cilde en iyi gelen şey olduğu söylenirken, birçok insan Hindistan cevizinin cilt bakımı için faydalarından haberdar değil.

Hindistan cevizinin suyu, sudan sonraki en saf su olarak nitelendiriliyor ve cildi nemlendirerek daha genç ve esnek görünmesini sağlıyor. Çalışmalar, Hindistan cevizi suyundaki antioksidanların ve sitokininlerin, cilt üzerinde yaşlanma karşıtı etkilerinin olduğunu gösteriyor. Bu içecekteki besin değerleri ise uzun süredir bilinen bir şey. Eğer kendinizi güçsüz hissediyorsanız veya mide sorunları çekiyorsanız, enerji artırıcı özelliği olan Hindistan cevizi suyu için.

Diğer meyve sularına oranla avantajlı yanı ise; neredeyse tamamen yağsız ve şekersiz olduğundan günde bir bardak içebilecek olmanız. Ayrıca Hindistan cevizi suyunun, cilt üzerine sürüldüğünde olumlu bir etkisi olduğunu gösteren araştırmalar da bulunuyor. Ancak, bunu kanıtlayacak çalışmalar bulunmamaktadır.

Bu nedenle, her gün Hindistan cevizi suyu için ve cildinizin ışıldamasını izleyin.