Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Neden plastik cerrahi gençler arasında artan bir trend?

Utah Daily Herald gazetesine göre gençler, gitgide artan rekabetçi toplumdaki şanslarını artırmak için plastik cerrahi operasyonları yaptırıyorlar.Benlik saygısı ya da özeleştiri ile ilgili sorunlar, gençlerin burun işlemleri, kulak cerrahisi, meme cerrahisi ve mikrodermabrazyon gibi işlemleri seçmelerindeki ortak nedenler.Ancak, operasyonun ciddiliğini ve bunun 'sosyal sorunları çabucak düzeltme' olmadığını bildiklerinden emin olmak önemlidir.

Haber kaynağı şunu vurguluyor: "Bu ilgileri konusunda ciddilik derecesinde gençlerle konuşmak önemlidir. Birçok sorun benlik saygısı ile ilgili olduğundan, operasyonları ciddiye almamak, gençlerin kendilerini olduklarından daha da kötü hissetmelerine neden olabilir.''

Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Topluluğu'na göre, birçok plastik cerrah hastalarına, plastik cerrahi işlemleri yaptırmadan önce tam olarak gelişene kadar beklemelerini tavsiye ediyor.Hastalar gençlik yıllarında bu ameliyatlar için fiziksel olarak hazır olsa da, uzmanlar zihinsel olarak da hazır olmaları gerektiğinin önemli olduğunu belirtiyor.

Ebeveynler çocuklarının gerçekçi beklentilerinin olduğundan ve ameliyatın ve iyileşme sürecinin risklerini anlamış olduklarından emin olmalılardır.Tüm kozmetik cerrahilerde için önemli olduğundan, ebeveynler güvenli ve olumlu bir sonuç almak için doktorlarının kurul olnaylı ve lisanslı olup olmadığını konrol etmelilerdir.