Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Meyve artıkları, size parlak bir cilt sağlıyor

Buzdolabınızda koca bir demet meyve ve sebze artığı gördüğünüzde ne yaparsınız?Ne yaparsak yapalım, bu artıklar toparlanmaz.

Limon, domates, papaya, muz, yumurta, buzdolabındaki artıklar listesinin en üstündekilerden birkaçı. İsraflara ve harcadığımız paralara endişelenmeye son verme zamanı.

Bunları akıllıca kullanmanın birkaç yolunu anlatıyoruz ...

Limonlar saça çok iyi gelir.Saçınızı limonla yıkayın. Bu, yağlı saçlar için çok iyidir. B ve A vitamini gibi harika besleyici özellikleri vardır. Bu, kepek ve benzer kafa derisi sorunlarından kurtulmanızda yardımcı olacaktır.

Renkleri siyaha dönen artık muzlar, cildinizin ışıldamasında çok kullanışlıdır.Aşırı olgunlaşmış muzlar, cilde yararlı olan A, B ve E vitamini bakımından çok zengindir.Bir adet muzu ezin ve tamamen yüzünüze sürün, 15-20 dakika sonra durulayın.

Papayalar iyi temizleyicilerdir. Kızarıklıkları ortadan kaldıran ve beslenemeyen deriyi canlandıran Papain Enzimine sahiplerdir.Tüm elinize, boynunuza ve yüzünüze bulaştırabileceğiniz bir maske elde etmek için papayayı ezip biraz balla karıştırın.Lekesiz bir cilt için 15-20 dakika sonra yıkayın.

Yumurta, cilt ve saç için harikalar yaratır. Kalın bir maske elde etmek için yumurtayı mayonez ve balla karıştırın. Bunu saçınıza da uygulayabilirsiniz. Yumurta, saçınızı güçlendirecek saf protein içerir ve bal da şimdiye kadar saçınızda eksik olan parlaklığı geri getirecektir.

Dolayısıyla artık meyveler, sebzeler ve hatta kümes ürünleri, sağlıklı bir cilt ve saç elde etmek için katkı sağlayabilir.Gelecek sefer dolabınızda yatan kullanılmayan bir şey gördüğünüzde, ne yapacağınızı biliyorsunuz.