Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Kozmetik cerrahi benim için uygun mudur?

Kozmetik bir işlem seçme, bir doktor veya cerrah ile işbirliği içinde verilmesi gereken kişisel bir karardır. Bu konuyla ilgili tüm gerçeklerin bilinmesi gerekir.

Kozmetik işlemler için iyi bir aday mısınız?

Kozmetik işlemler için iyi bir aday olup olmadığınız karar vermek için, doktorunuz veya cerrahınız aşağıdakiler dahil bir kaç şeyi dikkate alacaktır:

• genel sağlığınız

• mevcut ve geçmiş tıbbi öykünüz

• zihinsel durumunuz

• işlemin yapılmasını isteme nedenleriniz

İşlemin sonucuyla ilgili gerçekçi beklentileriniz olması gerekir.

Alternatifleriniz nelerdir?

Eğer kozmetik işlemlere alternatifler arıyorsanız, bazıları için mevcuttur.

Örneğin, istenmeyen tüyler için, ağda, tüy dökücü kremler veya jilet kullanabilirsiniz. Diş beyazlatma kozmetik işlemlerine alternatif olarak beyazlatıcı diş macunları bulunmaktadır.

Eğer vücudunuzdaki aşırı ağırlığı azaltmak için liposuction yaptırmayı düşünüyorsanız, öncelikle diyet ve/veya egzersizle kilo verdiren diğer yöntemleri deneyebilirsiniz - sertifikalı bir beslenme uzmanı veya diyetisyen, haberinizin olmadığı şekillerde size yaklaşımlar sunabilir.

Eğer yüzünüzü gergin tutmak istiyorsanız, yüz egzersizleri işinize yarayabilir. Cildinizin genç ve sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için yapmanız gerekenler:

• erken yaşta kırışıklık ve çizgilere neden olan UV ışınlarının zararlarından korunmak için günlük olarak en az 15 SPF'li nemlendirici kullanın

• vücudunuzu oksijenden mahrum bırakan sigara içmekten kaçının

• cildinizin nemini korumak için her gün tavsiye edilen miktar olan 8 bardak su için

Birçok kişi kıyafetlerini, saçını veya makyajını değiştirmenin, belirgin bir kusuru en aza indirebileceğini veya olumlu bir ayırt edici özellik katacağını düşünür. Bazı kişilerin hoş karşılamadığı şeyler, başkalarına göre olumlu etkiler bile yaratabilir - örneğin belirli bir burun şekli veya olgun bir hava katan fiziksel özellikler. Ve kişiye korkunç bir kusur olarak görünen bir şeyi, diğerleri fark etmeyebilir ve başka bir zaman daha az önemli bir hale gelebilir.