Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

'Kol Gerdirme' En Yeni Plastik Cerrahi Modası

Karın gerdirme ve burun ameliyatlarını unutun - şimdi yeni bir plastik cerrahi modası var ve üstelik kollarla ilgili. Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği, kol gerdirme ameliyatı olan kişilerin sayısını açıkladı. Bu rakam sadece bir yıl içinde % 4,378 gibi bir rakama ulaşmıştı ve plastik cerrahi dünyasının yükselen yıldızı haline geldi.

Sarkık veya fazla derisi olanlar için brachioplasti ve böyle olmayanlar için de liposuction olmak üzere ikiye ayrılan kol gerdirme ameliyatları, koltuk altı ve dirsek arasındaki bölgede kolun alt kısmında sallanan yağları almayı amaçlıyor. Ameliyattan sonra ileriki zamanlarda hastada gözle görülebilir ve kalıcı bir yara izi bırakıyor, cerrahi işlem yaptıranların daha net görebildikleri bir çizgi oluyor.

Kol gerdirmedeki bu şaşırtıcı yükselişin sebebi ne peki? Bu sayıları açıklayan Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği (ASPS), bunun nedeni olarak First Lady'den Jennifer Aniston'a kadar birçok ünlünün de bu ameliyatı yaptırmış olmasını gösteriyor. ASPS Halk Eğitim Komitesi Başkanı Doktor David Reath şunları söyledi: "Sanırım büyük bir ekranda ya da televizyonda sürekli olarak gördüğümüz kişilerden etkileniyoruz... Onları görüp düşünüyoruz ve "evet, böyle görünmek istiyorum" diyoruz."

Ama bütün hikâye bundan ibaret değil. Reath aynı zamanda, kilo veren insanların giderek arttığını, özellikle de kilo vermek için ameliyat olanların kollarındaki fazlalık yağları da aldırmak istediklerini belirtti.

Birçok kadın, özellikle yaşlı kadınlar, genetik olarak üst kollarında aşırı yağa sahiptir, bu en iyi diyetin ve egzersiz programının bile değiştiremeyeceği türdendir. Ama en az 5.000 $ 'lık şaşırtıcı fiyat etiketi ile bıçak altına yatmadan önce el ağırlıklarıyla çalışmaya değer gibi duruyor.