Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Kıvırcık Saçtan Düzgün Bukleler Yapmak İçin

Eğer kıvırcık saçı nasıl kıvıracağınızı bilmek istiyorsanız, yapmanız gereken ilk iş, kıvırcık saçı kontrol altına almaktır. Eğer hala yapmadıysanız, nemlendirici bir şampuan kullanmaya başlayın çünkü genelde şampuan saçı kurutur ve bunun sonucunda saçlar kıvırcık olur. Daha az şampuan kullanın ve daha fazla saç kremi kullanmaya odaklanın, saçı temizlemek için kafa derisine kuvvetlice masaj yapın ve kan dolaşımını artırın. Saçınızı kuruturken, havluyla ovalamayın çünkü kıvırcıklaşmasına neden olur. Havluyla hafifçe saçınızın suyunu alın ve nemlendirin bırakın. Kıvırcık saça bukle yapmak için hazır olduğunuzda, daha vurgulu bir görünüm için bukleleri yatıştıran bir saç ürünü kullanın.

Kıvırcık saça bukle yapmanın en iyi yolu bigudi kullanmaktır çünkü bigudiler için sıcaklık gerekmez ve saça daha az baskı uygular, böylece de daha az zarar verir. Öncelikle ıslak saçınıza yatıştırıcı bir losyon veya jöle sürün, alnınızın oradan tepeden başlayarak sonra plastik bigudilerle saçlarınızı sarın.Bigudileri sıkılaştırın ve birkaç saat bekletin. Eğer mümkünse bigudilerle uyuyun, böylece güzel buklelerle uyanırsınız. Parlaklık veren bir serum ve ışığı saklayan bir saç spreyiyle işinizi bitirin. Ayrıca bunun yerine, bir saç maşası kullanarak daha kısa bir saç yapmayı tercih edebilirsiniz.