Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Kellik, kepek tedavisi için ipuçları

Son zamanlarda Lady Gaga da, saçlarının daha fazla dökülmesinden korktuğu için kellik kremi kullanan diğer ünlüler kervanına katıldı.Bu sadece saç güzelliğine sahip olanlarla alakalı değil. Hepimiz, kişiyi öne çıkaran saç tarzı konusunda telaşlanırız.

İşte karşılaştığımız bazı saç sorunları ve üstesinden gelmek için bazı ipuçları:

Kepek: Birkaç tane çemen tohumunu geceden suda ıslatın ve sabah, ince bir püre elde etmek için öğütün.Bunu başınıza uygulayın ve 30 dakika sonra durulayın. Bunun sadece serinletici etkisi yoktur, aynı zamanda saçınızın kepekten arınmasını da sağlar.

Saç dökülmesi: Hindistan cevizi yağı ve susam yağını karışırın.Bir Bektaşi üzümü, birkaç yaprak beyaz ebegümeci ekleyin ve 20 dakika kaynatın. Karışımı soğumaya bırakın ve başınıza uyguladıktan 20 dakika sonra yıkayın. Bu, saç dökülmesini önlemeye yardımcı olacaktır.

Beyaz saç: Demir bir kabın içinde 3 saat boyunca kınayı bekletin.Ekşi lor ekleyin ve karışıma yarım limon sıkıp saçınıza uygulayın. 2-3 saat sonra yıkayın. Bu da başınızı serin tutacaktır.

Parlak olmayan saç: Yumurtanın beyazını alın ve saça uygulayın.30 dakika bekletin ve şampuanla yıkayın.Yumurta, mat saçlara parlaklık verir.

Kırılgan saçlar: Eğer saçınız fazla kına kullanımı nedeniyle kırılgan ise, saçınızı yıkadığınız gün, başınıza yağ masajı yapın. Bu, sadece saç rengini korumakla kalmayacak, aynı zamanda saçı daha pürüzsüz yapacaktır.

Kırık uçlar: Başınıza yağ masajı yapın.Saç uçlarınızı sıcak Hindistan cevizi yağına batırın ve sıcak suya batırılmış bir havluyu etrafına sarın. Kısa süre sonra, soğuk suyla yıkayın.

Saçınızı şampuanladıktan sonra, saçınızı sadece soğuk su ile yıkayın. Bu, kafa üzerindeki tüm açık gözenekleri kapatır ve saç tellerini sağlamlaştırır.