Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Kalp Cerrahisi

Günümüzde kalp ve damar hastalıkları en sık rastlanan rahatsızlıkların başında gelmektedir. 1990’lı yıllardan beri kalp cerrahisi alanında yaşanan gelişmeler, özellikle robotik kalp cerrahisinin ortaya çıkışı ile kalp rahatsızlıklarının tedavisinde önemli bir yol kat edilmiştir. Koroner hastalıklar, by-pass cerrahisi, kalp kapağı hastalıkları, doğumla gelen kalp hastalıkları, kol ve bacak damarı hastalıkları gibi pek çok alanda uzman hekimler ve son teknolojiyle donatılmış merkezler ile hastaların eski sağlıklarına kavuşmaları sağlanmaktadır.

Halen kalp ve damar hastalıklarına bağlı ölümler gelişmiş ülkelerde tüm ölümlerin yaklaşık yarısını oluşturmaktadır. Bu nedenle kalp ve damar hastalıklarının erken teşhis ve tedavisi çok önemlidir. Koroner anjiyografi, anjiyoplasti, pediatrik kalp cerrahisi, aort kapak cerrahisi, kalp pili cerrahisi, intrakoroner stent, mitral kapak onarımı gibi yöntemler ile kalp hastalıklarının tedavisi mümkün olmaktadır. Kalp hastalıkları daha çok orta yaş üstü erkekler ile ilişkilendirilse bile her yaş grubundan kadın ve erkeklerde görülebilmektedir. Kalp hastalıklarının teşhisinde fiziksel muayeneden başka, kısaca EKG denen elektrokardiyografi testi, ekokardiyografi ve göğüs röntgeni kullanılan başlıca yöntemlerdir. Bu yöntemler, hastanın sorununu hastaneye yatmaya gerek kalmadan zahmetsizce tespit etmekte kullanılır. İleri muayene yöntemlerinden biri ise “kateter”dir. Bu yöntemde hasta birkaç gün hastanede misafir edilerek atardamar ya da toplardamara yerleştirilen bir boru kalbe ilerletilir ve çeşitli aşamalarda röntgen alınır. Böylece kalbin değişik bölümlerindeki basınç ölçülerek rahatsızlığın kaynağı tespit edilir.

Kalp cerrahisi alanında yaşanan gelişmeler ile en hassas ve en değerli organlarımızdan biri olan kalbe bağlı rahatsızlıkların tedavisi zahmetsizce gerçekleştirilebilmektedir. Sağlıklı bir yaşam için kalbimize gereken özeni sadece hasta olduğumuzda değil, sağlıklıyken de göstermeliyiz.

Kalp Stres Testi

Kalp Stres Testi.Kalp ve damar hastalıklarının teşhisinde sıklıkla başvurulan bi...

Kalp Kapağı Ameliyatı

Kalp Kapağı Ameliyatı.Kalbin sağlıklı bir şekilde kan pompalaması için gevşeme v...

Pediyatrik Kalp Ameliyatı

Pediyatrik Kalp Ameliyatı.Pediatrik (çocuk) kalp sağlığı, kalp ve damar sorunlar...

Mitral Kapak Düzeltme

Mitral Kapak Düzeltme.Dört bileşenden oluşan mitral kapak kalbin sol kulakçığı i...

Koroneriçi Stent Takma

Koroneriçi Stent Takma.Kalbe bağlı ana damarlarda görülen darlaşma veya tıkanma ...

Kalp Pili Ameliyatı

Kalp Pili Ameliyatı.Kalbin kan pompalamak için gerekli elektriksel uyarıyı sağla...

Aort Kapağı Ameliyatı

Aort Kapağı Ameliyatı.Stenoz (darlık) ve yetmezlik gibi rahatsızlıkların tedavis...

Koroner İçine Stent Takılması Anjiyoplasti

Koroner İçine Stent Takılması Anjiyoplasti.Daralmış veya tıkalı kalp damarının b...

Anjiyoplasti

Anjiyoplasti.Tıkalı kalp damarlarını açmak için kullanılan bir yöntem anjiyoplas...

Koroner Anjiografi

Koroner Anjiografi.Çağımızın en ciddi sağlık sorunlarından biri kalp ve damar ha...