Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Güçsüz Saçın Nedenleri

Güçsüz saçla artık sizi üzmesin. Omzunuza düşen ya da tarağı dişlerine takılan her kopmuş saç teli, sizi üzer ve hatta depresyona girmenize neden olur. Peki ama güçsüz saçın nedeni nedir? Saçınızdaki değişiklikleri fark etmek ve anlamak, güçsüz saçlarınıza neyin neden olduğunu anlamanız konusunda size çok şey söyleyebilir.

"Güçsüz saçlarınız varsa eğer, kırık uçlar ve zarar görmüş saçlar olarak sonuçlanan kolayca kırılan saçlara sahip olabilirsiniz. Zayıf saç aynı zamanda, elektriklenen ve sürekli uçuşan saçlara neden olan kuruluğu da sebep olur.", diye anlatıyor Dr Manjiri Patankar Puranik. Bunlara ek olarak saçınız daha zor şekil alır ve taramak zorlaşır, ne kadar farklı ürün kullansanız da yine de kıvırcıklaşır. Zayıf saçın birçok çeşitli nedeni olabilir.

İlk neden olarak, kolayca genetiği söyleyebiliriz. Dr Manjiri şu şekilde açıklıyor: "Eğer annenizin güçsüz ve kolayca yıpranan saçları varsa, sizde de olması olasıdır. Saçınızın zayıflamasına neden olan bazı zararlar, sizin kendi hareketlerinizden de kaynaklanıyor olabilir."Saçı boyama ve rahatlatıcılar sürmek gibi kimyasal işlemler, saçınızın doğal nemlendiricisini atabilir, saçınızı zayıflatabilir ve kolayca kırılmasına sebep olabilir. Saçınıza sürekli aynı şekli vermek de, saçınıza baskı yapabilir ve bazı noktalarının daha fazla zayıflamasına neden olabilir.

Dr Manjiri şu tavsiyelerde bulunuyor: "Kimyasal işlemlerden uzak durun. Eğer boyamanız gerekiyorsa, saçınızdaki nemi korumak için amonyak içermeyen kalıcı ya da yarı geçici formüller kullanın. Isıtıcı saç şekillendirme aletleri de güçsüzlüğe ve kırılmalara neden olabilir, bu nedenle kullanımınızı kısıtlayın veya saçınıza şekil vermek için ihtiyacınız olan derecede kullanın. Ayrıca uzmanlar, saçınızın güçlü ve sağlıklı olması için her gün 1,000 mg biotin ve 500 mg niasin takviyesi almanızı öneriyorlar.