Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Güçlü kemikler için 10 ipucu

Kemikler vücudumuzun en önemli parçasıdır; ne kadar güçlü olurlarsa, siz de o kadar sağlıklı ve formda olursunuz. Bu yüzden beslenmenizde günlük kalsiyum alımının yanı sıra, kemik sağlığınızı geliştirmeniz için birçok başka seçenek de vardır. İşte kemik sağlığını geliştirmek için yapabileceğiniz en iyi 10 şey:

- Koyu yeşil yapraklı sebzeler, brokoli ve süt ürünleri, D Vitamini bakımından harikadır ve kemikler için çok işe yararlar.

- Sarımsak ve soğan iyi kükürt kaynaklarıdır, onları sevin.

- Gazlı içecekler kaçının. Gece kolanın içine konulan dişlerin çürüdüğünü anlatan reklamı hatırladınız mı? Onun gerçek olduğu konusunda bize güvenebilirsiniz. Fosfor, vücutta kalsiyum salgılanmasına neden olur.

- Büyük porsiyonlarda yüksek protein hayvansal gıdalar tüketmekten kaçının, kalsiyumun vücudunuzdan atılmasına neden olur.

- İçtiğiniz çay ve kahve miktarını azaltın, süt için. Kalsiyum ve D Vitamini, protein, fosfor ve potasyum gibi diğer kemik gelişimi mineralleri açısından zengindir.

- Günlük bazı egzersizler yapın. Dans etme, merdivenleri kullanma, koşma, jogging ve ağırlık kaldırma egzersizleri, kemikleriniz için iyidir.

- Eğer yemekler ve atıştırmalıklardan yeteri kadar mineral alamıyorsanız, beslenmenize vitamin takviyesi yapın. Bu takviyeleri veya otları eklemeden önce her zaman doktorunuza danışın.

- Bir spor yapmak için asla yaşlı sayılmazsınız. Futbol , basketbol, badminton, hepsi kas kütlesini artırır ve daha sağlıklı kemikler sağlar.(Genç başlarsanız da, sadece osteoporoz riskiniz azalacaktır.)

- Beslenmenize kemik geliştirici otlar ekleyin. Yonca, arpa otu, karahindiba kökü, ısırgan otu, maydanoz ve kuşburnu, bunlardan birkaçıdır.

- Sabahları 15 dakika güneşte durmak, vücuttaki D Vitamini düzeyini artırdığından, erken uyanın.

- Sigara ve aşırı alkol tüketimi, düşük kemik kütlesi ile ilişkilidir.Onlardan kaçının.