Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Erkeklerde plastik cerrahi artışı, cerrahların bazı şeyleri karıştırmasına sebep

Son birkaç yılda, plastik cerrahinin erkekler arasında artan popülaritesini tartışan birçok rapor ve makaleler olmuştur.Bir zamanlar kozmetik cerrahinin erkekler için utanılacak bir şey olduğu düşünülürdü, ancak modern erkekler, küçük bir iğne veya çimdik için kurul onaylı bir plastik cerraha gitmekten utanmıyorlar.Metro haberine göre, erkek hastalardaki artışla birlikte, plastik cerrahinin iş dünyasında nasıl kolaylıklar yarattığı konusunda da küçük değişiklikler oluştu.

New-Jersey merkezli bir kozmetik doktoru, kliniğindeki erkek hasaların artışı konusunda haber kaynağına şunları söyledi: "Şu anda benim hastalarımın yüzde 25'ini erkekler oluşturuyor ve bu sürekli artıyor. Bekleme odasında Vogue ve Cosmo dergileri koyardım, şimdi ise Sports Illustrated ve araba dergileri var."

Pek çok erkeğin, kadın hastaların arzu ettiklerine benzer tedaviler istediklerini ancak yine de estetik işlemlere farklı yaklaştıklarını belirtiyor. Botox enjeksiyonları erkekler arasında popüler çünkü kısa süre içinde yapılabiliyor ve birçok insanın, yeni görünüşlerine dikkat etme veya yorum yapma olasılığı daha düşük.

Haber kaynağına göre, kadın ve erkekler arasındaki fiziksel farklılıklar da devreye giriyor. Örneğin, erkeklerde selülit olma ihtimali daha düşüktür, bu nedenle Cellulaze gibi tedaviler erkek hastalar arasında daha az yaygındır.

Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği'ne (ASAPS) göre, 2011'de neredeyse 800,000 erkek kozmetik işlem yaptırdı ve bu da ASAPS doktorları tarafından bir yıl içinde yapılan işlemlerin %9'una denk geliyor.Bu rakam, 1997 yılında bıçak altına yatan erkek hasta sayısının yüzde 121 oranında arttığını gösteriyor. Erkeklerin yaptırdığı en popüler prosedürler arasında ise rinoplasti, liposuction, göz kapağı ameliyatı, meme küçültme ve yüz gerdirme bulunuyor.