Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Eğer bedava olsaydı, estetik ameliyat yaptırır mıydınız?

İster olumlu ister olumsuz olsun, herkesin estetik ameliyatlar konusunda bir tutumu var gibi görünüyor. Selma Hayek gibi bir ünlü asla bıçak altına yatmayacağını söylediğinde veya Susan Sarandon gibi doğal bir şekilde yaşlanan bir star pes edip çenesini yaptırdığında manşetler atılıyor.

Telegraph.com'un haberine göre İngiltere'de yapıla yeni bir araştırma, birçok İngiliz’in estetik ameliyatların ücretsiz olarak sunulması durumunda zarif bir şekilde yaşlanmayı seçeceklerini ortaya çıkardı.Ankete katılan 750 kadından yüzde 44'ü, ameliyatı tercih edeceğini söyledi. Ayrıca ankette, 'evet' cevabı verenlerin eğer ameliyat onları hem çekici hem de daha genç görünümlü yapması durumunda ameliyat yaptıracakları da ortaya çıktı. Müşterilere estetik ameliyat olmaktansa kremler ve iksirler almalarını öneren bir anketen faydalanan bir güzellik ürünleri perakendecisi olan Fabriah.com tarafından resmi olmayan bir anket yapıldı.

Ankette ayrıca yaş bölümü de vardı ve 18-30 yaş arasındakilerin ameliyatı düşünme olasılığı en yüksek olan grup olduğu ve 55 yaş üzerindekilerin de ameliyattan uzak durma olasılıklarının olduğu ortaya çıktı. Aynı zamanda şehirde yaşayanlar ve kırsalda yaşayanlar da ayrıldılar ve şehir kızlarının estetik ameliyat yaptırma olasılığı daha çoktu.

Şarkıcı Kylie Monogue, Elle UK Ocak ayı sayısında 'estetik veya hayır' üzerine görüşlerini açıkladı. "Ben ameliyata karşı değilim, henüz bu yola girmedim ve yaptırır mıyım bilmiyorum ancak buna karşı değilim.'' dedi. ''En kötü olduğu zaman, iyi yapılmadığı veya aşırıya kaçıldığı zamandır. Ama Jane Fonda gibi birine bakıyorum. Ben onun süper hayranıyım. Özür dilemiyor [estetik yaptırdığı için] ve dilemek zorunda da değil zaten. Her gün makyaj yapıyoruz, renk değiştiriyoruz, epilasyon ve ağda yapıyoruz, elimizden geldiğince güzel görünmek için her şeyi yapıyoruz ve bence, eğer iyi yapıldığında gerçekten güzel olabiliyorsa bir şey, bunun hakkında aşırı eleştiriler yapmamız çok anlamsız.''

İlginçtir ki; İngiliz Estetik Plastik Cerrahi Derneği'nden bu yıl elde edilen sonuçlar, İngiltere'deki tüm estetik ameliyatların %10'una denk gelen erkek estetik ameliyatlarının, son beş yılda iki katına çıkan erkek meme küçültme ameliyatlarının, eskiye göre giderek arttığını ortaya çıkarıyor.Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği de, geçen yıla göre %1'lik bir artışla ABD'deki kozmetik işlemlerinin 9 milyonun üzerinde olduğunu bildiriyor.

Bir şey kesinlikle değişti. Kozmetik işlemler uzun süredir birçok kişi için söz konusu değilken, Botox enjeksiyonları gibi işlemleri yaptırıp yaptırmama kararı, saç boyayıp boyamama kararı kadar olağan bir hal almıştır.