Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Düzgün bacakların sırrı ortaya çıktı

Kadınların yarısı bacaklarından nefret ettiğini belirttiği için araştırmacılar, mükemmel toplu iğne çiftinin tanımını yaptılar: kalçadan ince bileklere doğru dümdüz uzanan kemikler, her türlü kilit noktasındaki iç ve dışı saran ana hat.

Araştırmacılara göre, düz ve ince bacaklar, özellikle çekici olarak düşünülür çünkü kırılganlığı ve gücü birleştirirler.

Araştırmacılar modellerin ve sporcuların fotoğraflarını 12 yıl boyunca incelediler.

Leonardo da Vinci, Yunan heykelleri ve hatta Barbie bebekler gibi çeşitli kaynakları kullanarak, batı dünyasında yaygın bir şekilde en çekici bacaklar olarak kabul edilen bacakları incelediler.

"Bu araştırmanın amacı, ideal bir estetik model bulmaktı.''diyerek raporu aktardı Independent.

Araştırmaya göre güzel bacaklar için birincil şart, dizin ve bileğin ortasından birleşmiş ve kalçaya kadar uzanan bir çizgi.

"Sütun düz eksenden ayrıldığında, güzellik algımızdan çıkıyor.'' diye belirtti.

Ancak, tek başına düz olması yeterli değildir, bacağın iç kısmında baldırın dışa doğru eğrili, kısa fakat belirgin olmalıdır diyor araştırmacılar.

Sonra bileğe doğru iner görünen içe doğru kısa bir eğri. Mükemmel bacağın dış kısmı, daha uzun ve hafif dışa doğru eğimlidir. Bacakların iç ve dış kısmındaki eğriler simetrik olmamalıdır.

St George's ve Kingston Hataneleri'nde uzman plastik cerrah, İngiliz Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği temsilcisi Mark Soldin şöyle belirtti: "Topuklu ayakkabılar bacakları daha çekici gösterir çünkü topuğun yüksekliği, üst kasların eğimini artırır ve bilek kısmını daha da ince, daha nazik ve kadınsı gösterir."