Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Doğum kontrol hapları sizi şişmanlatıyor olabilir mi?

Doğum kontrol hapları etkili bir şekilde gebeliği önlüyor fakat bazı kadınlar bu hapların kilo almaya neden olduklarından şikayetçiler. Doğum kontrol hapları beklenmedik kilo almaktan sorumlu olabilir mi veya bu bir efsane mi?

Doğum kontrol yöntemlerinin tanıtılmasından bu yana, kadınlar ne zaman çocuk doğuracaklarına karar vermenin özgürlüğünü yaşıyorlar.

Kilo alımı ve kontraseptif

Oral kontraseptifler yan etkilere neden olabilir. En korkulan ve yaygın görülen yan etkilerinden biri kilo alımıdır. Birçok kadın bu nedenle aldıkları hapları azaltmayı düşünüyor!

Çeşitli hapları üzerinde yapılan çalışmalar, Microgynon veya Mercilon ogibi hapları alan kadınların kilo almalarının muhtemel olduğu sonucuna vardı. Bununla birlikte, Yasmin doğum kontrol hapının getirilmesi, bu inanç ve etkileri ortadan kaldırmıştır.

Kombine bir haptaki mevcut östrojen, birçok kadının neden kilo aldığını açıklıyor.

Yasmin, vücudun doğal hormonlarını taklit ettiği söylenen eşsiz bir progestojen ve drospirenondan oluşur. Bu nedenle idrar söktürücü görevi görür, östrojen etkisiyle mücadele eder be sıvı retansiyonunu önlemede yardımcı olur.

Bu haptaki mevcut östrojen dozu, diğer haplar ile karşılaştırıldığında da çok düşüktür. Diğer doğum kontrol hapları ile birlikte Yasmin'in karşılaştırıldığı çalışmalar, yan etki olarak kilo alımının bir efsaneden olduğunu belirtiyor. Ancak, tüm faktörleri göz önüne alınca, oral kontraseptif nedeniyle kilo almaktan korkan bayanlar için Yasmin'in daha iyi bir seçim olduğu ortaya çıkabilir.