Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Doğal yoldan parlak bir cilde kavuşun

Hepimiz taze meyve ve sebzelerin vitamin ve mineral deposu olduğunu ve vücudumuz için önemli olduğunu biliriz.

Ancak çoğumuz, krem ve diğer yapay tedaviler tercih ederiz. Güzel bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacak veya olmayacak ürünlere para harcamaktansa, sadece sağlıklı beslenerek neden daha iyi sonuçlar almayalım ki!

1. Papaya, şeftali, havuç, guava, yeşil yapraklı sebzeler gibi A vitamini bakımından zengin yiyecekler tüketin. Bunlar dayanıklılığı artırır ve cilt gelişimini destekler.

2. Limon, awla, portakal, guava, ıspanak gibi C vitamini bakımından zengin besinler, cilt hücrelerini bir arada tutan kolajen sentezine yardımcı olur.Temiz bir cilt ve ferah bir görünüm sağlarlar.Taze meyve ve sebze suları, cilde kan akışı tarafından doğrudan emilen vitamin ve mineraller sağlarlar ve vücudunuzun nemli kalmasına yardımcı olurlar.

3. Domates, cildi iç hasardan koruyan antioksidan görevi gören likopen açısından çok zengindir.

4. Tam tahıllar, mısır gevrekleri, badem, ceviz cildimizi yumuşak ve pürüzsüz kılan E vitamini açısından çok zengindir.

5. Kışın pek su içmek istemeyiz fakat fazlaca su içmeyi ilke haline getirin çünkü su toksinlerin atılmasını sağlar ve cildin esnekliğini korur.

6. Aşırı çay ve kahve tüketiminden kaçının çünkü bunlar cildi kurutur ve besinlerin emilmesini engeller, bu da cildin donuk ve kuru görünmesine neden olur.Bunun yerine harika bir cilt yenileyici ve antioksidan olan yeşil çay tüketin.

7. Düzenli egzersiz yapın çünkü vücuttaki kan akışını artırır.