Hakkımızda

Estemedi, estetik ve medikal gereksinimleriniz için sizi, alanında deneyimli kurum ve uzman doktorlarla buluşturan ücretsiz bir asistanlık hizmetidir. Estetik, göz sağlığı, saç ekimi, diş tedavisi ve estetiği, kısırlık tedavisi, ortopedi, kalp ve damar cerrahisi gibi sağlık sektörünün birçok alanında ihtiyaç duyduğunuz tedavi için en uygun merkezi, sürekli genişleyen ağımız içerisindeki sağlık kuruluşları arasından seçmeniz konusunda size yardımcı oluyoruz...
Hasta Yorumları
 

EsteSocial

Paylaştığınız için teşekkürler...

Biradaki Kimyasal Bileşik, Virüslerle Savaşmada Yardımcı Oluyor

Eğer kış aylarında soğukla alakalı belirtilerle baş etmenin yollarını arıyorsanız veya bu yıl ciddi bir solunum yolu hastalığından kurtulmaya çalışıyorsanız, Japonya'daki Sapporo Tıp Üniversitesi'ndeki bir araştırma göre, soğuk bir şeyler içebilirsiniz.

Tokyo merkezli bira üreticisi Sapporo Breweries tarafından finanse edilen çalışmada, bira maddesinde bulunan kimyasal bir bileşik olan humulone'un, Huffington Post'un Cuma günkü haberine göre, respiratuvar sinsityal (RS) virüsüyle baş etmede etkili olduğu bulundu.

"RS virüsü, bebekler ve küçük çocuklar için ciddi solunum güçlüğüne neden olabilir, ancak şu anda hiçbir aşı mevcut değil." Şirketten bir araştırmacı olan Jun Fuchimoto, AFP ile olan röportajda böyle konuştu.

Haberlere göre humulone, virüse bağlı inflamasyonu da azaltma yeteneğine sahip. Tek sorun birada bu maddeden minik bir miktar var bilim adamları, içecekteki yararlardan faydalanmak için 30 tane 340 gr'lık kutulardan içmeleri gerektiğini söylüyor.

Ancak, Fuchimoto'nun ekibi bu sorunu aşmak için yollar arıyor.

"Şimdi gıda veya alkolsüz ürünlere humulone uygulamanın fizibilitesi üzerinde çalışıyoruz." Fransız haber kaynağına bunları söylüyor. "Zor olan ise şu ki acı tat, çocuklar için zor olacak."